FLAŞ HABER:
Ana Sayfa İlçeler 11 Kasım 2021 171 Görüntüleme

Başkan Sarı, 9. Antalya Şehircilik ve Teknoloji Fuarı’na katıldı

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, 11- 13 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan 9. Antalya Expo City Şehircilik ve Teknoloji Fuarı ve Yerel Yönetimler Sempozyumu açılışına katıldı.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Birol Ekici, Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve belediye başkanlarının katılımlarıyla gerçekleşen fuar açılışı Dinar Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşunda bulunulması ve akabinde istiklal marşımızın okunması ile başladı.

Akabinde ise günün anlam ve önemini belirten konuşmalar gerçekleştirildi. Konuşmaların tamamlanmasının ardından açılışa katılan heyet tarafından stantlara ziyaret gerçekleştirildi.

Stant ziyaretleri kapsamında Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve beraberindeki heyet stantımıza ziyarette bulundular. Stantımızı ziyarete gelen heyet Dinar Belediye Bandosu tarafından gerçekleştirilen bando gösterisi ile karşılandı.

Belediye Başkanı Nihat Sarı’ya ve belediye Bandosuna teşekkür eden Başkan Tütüncü, “Dinar Belediye Bandosu gerçekten çok başarılı aynı zamanda bizler için çok değerli bir bando ekibi. İnşallah bundan sonra fuarlarımızda yine Dinar Belediye Bandomuz sahne alacak” dedi.

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı günün anısına Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye ve Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Birol Ekici’ye Dinarımızın simgesi Suçıkanımızın maketini hediye etti.

Stant ziyaretleri kapsamında stantımıza birçok belediye başkanı ve vatandaş ziyarette bulundu. Stantımıza gelen belediye başkanları ve vatandaşlarımız ile sohbet eden Belediye Başkanımız Nihat Sarı, stant alanımızda yer alan yöresel kıyafetlerin, yöresel ürünlerin ve tanıtım ürünleri hakkında bilgi vererek stantımıza ziyaretleri dolayısıyla teşekkür etti.

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, stant ziyaretinin ardından Fuar alanında gerçekleşen sempozyuma katıldı.

  1. Antalya Expo City Şehircilik ve Teknoloji Fuarı hakkında bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Nihat Sarı, “Belediye olarak ilçemizi en iyi şekilde her platformda tanıtacağız. Bu kapsamda 11-13 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan 9. Antalya Expo City Şehircilik ve Teknoloji Fuarı’nda yerimizi aldık. İlçemizin tanıtımının yer aldığı şairlerimiz tarafından yazılan kitaplar, yöresel ürünlerimiz, coğrafi tescil alan Fadiş Bebeğimiz, ve bir çok tanıtım ürünlerinin yer aldığı stantımıza tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum.” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil