resmin alt tagı
resmin alt tagı
Ana Sayfa Politika 15 Ağustos 2021 145 Görüntüleme

Başkan Mısırlıoğlu; “Modern Sanayi Sitesi Bölgeye Yeni Bir İvme Kazandırdı”

İyi Parti İl Başkanı M. Muhammed Mısırlıoğlu ve beraberindeki heyet Modern Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Hakan Dilek ve personeline ziyarette bulundu. Mısırlıoğlu, Sanayi Sitesi için destek vermeye hazır olduğunu belirtti.

Ziyaretleri sırasında İl Başkanı Mısırlıoğlu’na; İyi Parti teşkilat Başkan Yardımcısı Celal Bursalıoğlu, Başkan Yardımcıları Selahattin Mühsürler, Zekariya Okyar ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Yılmaz eşlik etti.

“Şehirlerin yerleşim alanlarının genelde batı yönünde öngörüldüğünü biliyoruz” diye sözlerine başlayan İyi Parti İl Başkanı M. Muhammed Mısırlıoğlu; “Afyonkarahisar coğrafi konumundan dolayı batıya doğru yönelmesinde turizm alanlarının daha çok olduğunu görüyoruz. Şuan ki modern sanayinin bulunmuş olduğu yer ise batının doğuya bağladığı ve saatte belki 5 bin belki 10 bin aracın geçtiği alan olduğunu biliyoruz. Bölge olarak da ilçelerinin daha çok olduğu alandır. Sultandağı, Çay, Bolvadin, Şuhut, Işıklar, Salar, Sülümenli gibi ilçelerinde bu havzada olduğunu biliyoruz. Bakir bir alan gibi gözükse de sanayi sitesinin buraya yapılması konusu bu bölgenin daha çok kalkınmasına sebep olmuştur. Afyonkarahisar mücavir alanına gireceğini tahmin ediyorum ya da girdi. Bununla beraber daha nitelikli daha nicelikli olacağını düşünüyorum. Bu konumuyla ilgili de baktığımızda yeni bir yapılanmanın da bu tarafta olacağını düşünüyorum. Burada kazanan hem küçük esnaf oldu hem de buradaki belde de yaşayan vatandaşlarımız oldu. Burada yaşayan vatandaşlarımızın büyük ihtimalle arsaları daha rantabl oldu ve daha belde insanlarının değerinde satabileceğini düşünüyorum” dedi.

“SANAYİ SİTESİNİN BİRAZ DAHA BÜYÜYEBİLMESİ ÇALIŞMALARINIZI BEKLİYORUM”
Kooperatif olarak yapılan çalışmaları beğendiğini ve takip ettiğini belirten İyi Parti İl Başkanı M. Muhammed Mısırlıoğlu; “Bölgenin küçük sanayi değil kobi sanayisi gibi yapıldığını gördüm, inceliyorum ve ben her gün o caddeyi kullandığım için orada bir ivme kazandırdığını görüyorum. Orda yeni bir merkez oluşacağını o bölgedeki insanların daha iyi faydalanacağını düşünüyorum. Afyon yüzölçümü itibari ile büyük bir şehir. En büyük havza da sanayinin yapıldığı yerdir. Sanayi sitesinin biraz daha büyüyebilmesi konusunda da çalışmalarınızın yapılmasını diliyorum. Kooperatif Başkanı Hakan Dilek’e ve yönetiminize başlarılar diliyorum. Projenizin takipçisiyim. İnşallah en kısa sürede açılmasını temenni ediyorum. Bizimde siyaseten yapılması gereken üzerimize düşen bir yardım destek var ise çekinmeden de bu konuda destek vermeye hazırım” ifadelerini kullandı.

“MEMLEKET BİZİM BİR UCUNDAN TUTMAK GEREKİYOR”
Ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Modern Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Hakan Dilek; “ Sizleri her gördüğümüzde hep yeni arkadaşları da yanınızda görüyoruz. Günden güne de heralde daha fazla bir ivme kazandığınızın farkındayız. Bunu milletimizde memleketimiz de görüyor. Bizde başarılarınızın devamını diliyoruz. Hem siyasi parti ne olursa olsun dosta tavsiye edilmiyor, düşmana bırakılmıyor. O yüzden memleket bizim bir ucundan tutmak gerekiyor” dedi.

“AFYONKARAHİSAR’IN GENEL BİR SANAYİYE İHTİYACI OLDUĞUNU GÖRDÜK”
Modern Sanayi Sitesi’nin esnafa bir kepenk olması için yola çıktıklarını belirten Kooperatif Başkanı Hakan Dilek; “Sanayi Sitemize ilk etapta 382 dükkân ile başladık. Yüksekliği 9 metre, cephesi 8 metre, derinliği 12,5 metre olan modern bir sanayi sitesi yapalım dedik. Alışılagelmiş sanayi sitelerinin dışında olmasını istedik. Tabi biz burayı yaparken merkezi çok düşünmüştük. Ama merkeze göre ilçelerden daha çok destekler gelmeye başladı. Afyonkarahisar’ın genel bir sanayiye ihtiyacı olduğunu gördük. Böyle bu şekilde iki tane daha sanayi yapılsa Afyonkarahisar daha da güçlenecektir. Sanayiler sayesinde ülke kalkınıyor. İnşaat maliyetlerimiz bizim hakikaten ikiye katlandı. Bununla ilgili sıkıntılar var. İYİ Parti olarak mecliste grubunuz da bu sıkıntıları dile getirirse, bizim sıkıntılarımızı dile getirmiş olursunuz. Yaklaşık bu işle ilgili 10 Milyon kredi çektim. Kooperatif üyelerinden gelecek paralarla biz bu inşaatı başaramazdık. Yüzde yüz yirmilik gibi bir artış oldu. Bir de para yatırıyorsun, mal temini yok. Türkiye’de şişe ve cam fabrikası var 8 tane. Bu işlerin hızlanacağı zaman kendini tamire aldı ve yurtdışı çalışmalarını öne çıkardığını gördük. Önce iç piyasa olması gerek, önce bize olması gerek. Eğer orada bir yangın olursa bizim devletimiz gidiyor. Ama bu büyük firmalar dışarıyı daha çok benimsiyorlar. Peşin mal bulamıyoruz. O yüzden grubunuzda bulunan Milletvekilleri bu konuları dile getirirse hakikaten memleketimizin önü açılacaktır.”

“2023’ÜN SANAYİSİNİ AFYONKARAHİSAR’DA KÜÇÜK ESNAFIN ÖNÜNÜ AÇACAĞIZ”
“Fabrikalarımızın kurulması için inşaat sektörü çok önemli” diyen Dilek; “Şu anda 382 dükkânımızın yaklaşık 4-5 dükkânımız kaldı. Burada da açılacak bir sanayi sitesi yapacağız. Öyle yatırımlık düşünmedik. Yoksa biz bir kişiye on tane dükkân vermeyi hedeflemedik. 2 sanayi aynı hatayı yaptı. İnsanlar nafakasından 1 kilo zeytin alacakmış 250 gramını, bir kilo et alacakmış yarım kilosunu buradan keserek bize borcunu ödüyor. Şu an 382 dükkânlık inşaatımızın % 90’ı bitti. Kanalizasyonu bitti. Tedaş’la bir problem var. Yatırım programına alınmamış. Bir yıl sonrasına hedefliyorlar. Biz siyasilerden destek bekledik. Hepsi de siyaset gütmeden ‘Bu Afyonkarahisar’ın yatırımı, biz üstümüze düşen neyse yaparız’ dediler. Sizlerden de öyle bir destek bekleyebiliriz sıkıştığımız dönemlerde. İnşallah 2023’ün sanayisini Afyonkarahisar’da küçük esnafın önünü açacağız. Küçük olmadan büyük olmuyor. Biz de ziyaretinizden memnun olduk. Hepinize teşekkür ediyoruz. Allah başarılarınızı devam ettirsin inşallah” diye sözlerini noktaladı.

“SABOTAJ OLMA İHTİMALİ YÜKSEK”
Ülkemizde çıkan yangınlar sebebiyle gazetemize açıklamalarda bulunan Mısırlıoğlu, yangınların sabotaj olma ihtimali üzerinde durduğunu belirtti. Mısırlıoğlu; “Türkiye’de her yaz başı geldiği zaman maalesef ormanlık bölgelerimizde gerek dikkatsiz piknik yapanlar, tatil yapanlar gerekse orman içerisinde anız veya yanıcı maddelerde uğraşanlar bu yangınlara birinci sebebiyettir. Bu yıl içerisinde gerçekleşen yangınlara baktığımız zaman altından kötü kokular geliyor. Yani bir sabotaj olma ihtimali yüksek. Yangın planlanmış gibi her taraf aynı anda 200 küsür noktada yangın çıkıyor ve yangın çıkarılan bölgelerde en çok dikkat çeken yerleşim bölgelerine yakın olması. Yerleşim yerlerine yakın olan bölgelerde çıkarılan yangınlarda zarar görenler; insanlar, hayvanlar ve doğa. O bölgede yaşayan her türlü varlık zarar görüyor” dedi.

Orman Bakanlığının bu yangınlardan bir haber olduğunu dile getiren Mısırlıoğlu; “Orman Bakanlığı planlama ve organizasyon açısından sınıfta kaldı. Bakan beyin bir gün önce ağzından çıkan sözle bir gün sonra çıkan söz birbirini çelişkiye düşürüyor. Önce hava savunma sistemimizde dünyanın en iyi ülkelerinden biriyiz açıklaması yaptı. Ardından da bizim hiçbir zaman hava savunma sistemimiz olmadı dedi. Daha sonra bir açıklama yapıyor. Yangın söndürme uçaklarının arızalı olduğunu bakımının çok masraf gerektirdiğini söylüyor. Yeni uçak alımı ile ilgili planlama yapıldığını belirtiyor” dedi.

Mısılıoğlu; “Ülkede malları evleri yanan insanlarımız perişan. Ben bölgeyi gezdim, yanan yerleri gördüm, özellikle ege bölgesi kıyılarını gördüm. Orada inanılmaz bir vahşet var yani doğada ne kadar canlı varsa katledilmiş durumda. O kaplumbağalar, kuşlar. Yavrularını bırakıp gitmeyen kuş orada cayır cayır yanmış ölmüş. Çok felaket görüntüler var. İnsanlar evlerini kaybetmiş yuvaları yıkılmış. İş makineleri yanmış traktörleri yanmış, ahırdaki inekleri öküzleri yanmış, keçileri koyunları yanmış içler acısı bir durum. Devlet bu konuda gerekli önlemleri almadığından kaynaklı ve ciddiyetsiz bir yangın söndürme operasyonu ile insanları ateşin içine atarak ölümle baş başa kalan Orman çalışanlarını gördük. Bunlardan bir tanesi Afyona Orman Yangın Şehidi olarak geldi defnettik hemşerimizi Allah rahmet eylesin. Buna benzer bir sürü olaylar yaşanmış orada. Ölen insanlar, şuanda ciğerleri dumandan etkilenmiş insanlar, yoğun bakımda yatan hastalar da yaşamaya çalışıyorlar.”

“MÜLTECİLERİ, TAŞERON GİBİ KULLANILARAK YANGIN ÇIKARTILDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM”
Bilhassa Türkiye içerde ve dışarıda dışarıdan içerdekilerin işbirlikçiliği ile birlikte bir sabotaj yangınları ile karşı karşıya. Bu kadar göçmeni ve mültecileri insanlarımızın arasına yerleştirdikten sonra bu insanlarımızın hepsi yoksul, ihtiyaç sahibi, işi yok, aşı yok, barınağı yok, çoluğu çocuğu sokakta, bunarla her türlü Türkiye düşmanı olan insanlar parayla kullanabilirler. Ben bu yangınları Türkiye’de içimizde bulunan mültecileri taşeron gibi kullanılarak yangın çıkartıldığını düşünüyorum. Bu yangınlarda böyle bir koku var İnşallah devlet en kısa zamanda faillerini bulur ve yargı önünde hesap verirler. Türk Milleti’nin uyanık olması lazım. Şimdi iç savaş çıkarmaya çalışıyorlar. Ankara’da dün bir genç çocuğumuz Suriyeliler tarafından bıçaklandı ve bugün sabaha karşı vefat etti. Ankara’nın o semtinde bulunan tüm vatandaşlarımız ayaklandı. 8-10 bin kişi sokakta Suriyelilerin barındığı evi tartaklamaya çalıştılar. Bu da hoş bir şey değil Türk milleti sağduyulu olmalı bu tür galeyana provokasyonlara karşı uyanık olmalı. Çünkü ülkeyi karıştırmaya çalışan dış güçler var ve bunların içerdeki işbirlikçileri var. Bunlara karşı uyanık olmalıyız. Bu kışkırtma oyunlara gelmemeliyiz. Her Suriyeliyi her mülteciyi burada vatan haini gibi göstermeye kalkarsak ülkenin her tarafı yangın yerine döner. Bundan en çok zararı Türk milleti görür. Biz böyle bir şeye karşı vatandaşlarımızı sağduyuya davet ediyoruz. Kesinlikle sağduyulu olmalıyız. Ülkemiz adına soğukkanlı davranmalıyız. Her türlü sorunun üstesinden gelecek güce de kapasiteye de ülke olarak sahibiz” dedi.

“TÜRKİYE 83 MİLYON BİR BÜTÜNDÜR”
Mısırlıoğlu; “Şuan bulunan hükümetin biraz olayları gayriciddîye alması ve siyaseten bu tür olaylardan bir şeyler çıkarmaya çalışmasından kaynaklı yönetim zafiyeti göstermesinden kaynaklı olumsuz olaylar yaşanmaktadır. Bu yönetim zafiyetinin de sanki kendisini beceriksizliğini muhalefet böyle olmasını istiyor diye göstermeye çalışması insanlarımız açısından da çok dikkatli izlenmelidir. Çünkü Türkiye 83 milyon bir bütündür. Bu bütünlüğü hiçbir güç hiçbir kuvvet bozamaz. Hiçbir terör olayları da Türkiye’nin hiçbir yerinde insanlarımızı sokağa dökerek kardeş kavgasına meydan vermemeliyiz. Biz siyasiler olarak bunlara uyanık olmalıyız. Biz gece saat 1 sularında genel merkezimizin yayınladığı mesajı teşkilatlarımızın tamamının whatsaap grupları üzerinden paylaştık. Bu tür provokasyon olaylarına karşı uyanık olmalarını, kesinlikle sağduyulu yaklaşmalarını ve bu tür olayların içine girmemelerini söyledik, uyardık. Afyonkarahisarlı hemşerilerimize partililerimize herkese buradan sesleneyim ilimizde ve ülkemizde iç savaşa iç kavgaya ve provokasyonklara karşı birlik beraberliğimizi zedeleyecek bozacak hiçbir eylemin içinde olmamalıyız. Türkiye Cumhuriyeti devletinin her türlü eyleme ve provokasyona karşı verecek gücü kuvveti kudreti vardır. Biz bu tür eylemlere karsı devletimizin ve güvenlik güçlerimizin yanındayız. Hiçbir zamanda bu tür eylemleri tasvip etmediğimizi belirtmek istiyorum. Yangınlarda ve her türlü sel felaketinde zarar gören vatandaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. İnşallah en kısa zamanda yaralar sarılır. Milletimizin ve devletimizin desteğiyle tekrar vatandaşlarımızın eski refah ve huzur içinde yaşadığı ortamlara biran evvel kavuşurlar diyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil