FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 27 Nisan 2021 460 Görüntüleme

Başkan KARAGÖZ’den Kapanma Kararlarına İlişkin Açıklama

Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası Başkanı Mehmet KARAGÖZ bugün Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan kapanma kararları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan KARAGÖZ ‘’ 29 Nisan 2021 Perşembe saat : 19, 00 başlayan ve 17 Mayıs 2021 pazartesi saat : 05,00’e kadar devam eden 17 günlük tam zamanlı sokağa çıkma kısıtlaması kararı alınmıştır.

Covid 19 denen illetin tesirinden bir an önce kurtulup sağlığımıza , özgürlüğümüze ve ekonomik getirilerimize kavuşabilmek için öncelikle esnaf ve sanatkarlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Devletimizin aldığı kararlara ve kurallara harfiyen uymaya çağırıyorum.

Odamıza bağlı Esnaf ve Sanatkarlarımızdan sokağa çıkma kısıtlamasında muaf yerler ve kişiler listesinde yer alan maddelerden

  • Madde 5 zorunlu sağlık randevusu olanlar
  • Madde 7 üretim ve imalat tesisleri ile inşaat faaliyetleri ve bu yerlerde çalışanlar
  • Madde 20 doğalgaz , elektrik , petrol sektöründe stratejik olarak faaliyet gösteren büyük tesis ve işletmeler (rafineri ve petrokimya tesisleri ile termik ve doğalgaz çevrim santralleri gibi ) ile bu yerlerde çalışanlar.
  • Madde 21 elektrik , su , doğalgaz telekomünikasyon vb. kesintiye uğramaması gereken ileti ve alt yapı sistemlerinin sürdürülmesi ve arızalarının giderilmesinde görevli olanlar ile servis hizmeti vermek üzere görevde olduklarını belgelemek şartı ile teknik servis çalışanları

Yer alan bu maddelere istinaden suiistimal etmeden işlerini yapabilirler.

 

Esnaf ve Sanatkarlarımızın tam zamanlı olarak tüm gelirlerinden mahrum olduğu bu kapanma döneminde çok ciddi ekonomik sıkıntılar yaşayacakları kesindir. Ekonomik ve psikolojik olarak kısmen de olsa rahatlamalarına yardımcı olmak için DEVLET BABAMIZDAN esnaf ayırmaksızın gelecek maddi destek yerinde olacaktır. Bu zor süreçte tüm oda üyelerimizin ve tüm Esnaf ve Sanatkarlarımızın yanında olduğumuzu tekrar beyan ederim. ‘’ dedi.

 

Etiketler:

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil