FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, İlçeler, Politika 22 Aralık 2020 256 Görüntüleme

Başkan Hüseyin Atlı, Sarıkamış Şehitlerimize Allahtan Rahmet Diledi


Çay Belediye Başkanı Uzm. Dr. Hüseyin Atlı Şehadete giderken bile birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin sembolü olan Sarıkamış Şehitlerimize Allahtan Rahmet Diledi.
Başkan Atlı mesajında; 106 yıl önce Birinci Dünya Savaşında Kafkas Cephesindeki ilk ve en büyük kara harekâtı olarak tarihe geçen Sarıkamış Harekâtı, zorlu hava koşullarına aldırmadan vatanlarını korumak adına Allahuekber Dağlarında donarak can veren 90 bin askerimizin şahadete erdikleri Sarıkamış Destanı hafızalarımıza kazınmıştır.
Sarıkamış’ta yaşanılanlar, özellikle geleceğimizin teminatı genç kuşaklarımızın ibret alarak önemli dersler çıkarması gereken büyük kahramanlık tablosudur. Sarıkamış’ta dondurucu soğuk ve tipi altında şehit olurken bile kol kola girip ebediyete yürümesi yüreklerde taşınan vatan, millet ve bayrak sevgisi, büyük sadakat ve yüksek disiplin anlayışıyla birleşerek kahraman Mehmetçiğin en zor şartlara bile göğüs gerdiğini göstermiş aynı zamanda birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin sembolü olmuşlardır.
Tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, bundan tam 106 yıl önce dondurucu soğuk altında, zorluklara aldırmadan kol kola şehadete yürüyerek Türk Milletinin en acı destanlarından birini yazan Kahraman Şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları Şad Olsun dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil