resmin alt tagı
resmin alt tagı
Ana Sayfa İlçeler 21 Haziran 2022 27 Görüntüleme

Başkan Dr. Mustafa Çöl Yeni Hayvan Pazarını inceledi

Sandıklı Belediye Başkanı Dr. Mustafa Çöl’ün talimatları doğrultusunda yapımına başlanan Yeni Hayvan Pazarı’nda çalışmalar son derece hızlı bir şekilde devam ediyor.

Yapılan bu çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Dr. Mustafa Çöl ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Öztopbaş, Yeni Hayvan Pazarını inceleyerek konuyla ilgili yetkililerden bilgiler aldılar.

Bu hafta sonu (26 Haziran Pazar) yeni yerine taşınması için son hazırlıkların yapıldığı hayvan pazarımızda yoğun çalışma devam ederken, Kurban Bayramı’ndan önce vatandaşlar ile esnafların daha güzel ve modern koşullarda hayvan alım satım işlemlerini yapmaları hedefleniyor.

Yeni Hal Müdürlüğü yanına yapımına başlanan ve 22.000 m2’lik alanıyla bölgede en büyük Hayvan Pazarı olacak alanda; Büyükbaş ve Küçükbaş olarak kapalı alanında 1750 hayvanın barınabileceği alanda (açık alan hariç), idari birimler lokal, çay ocağı, mescit, wc ve 140 araçlık hususi otoparkı da bulunacak.

Bunun yanı sıra elektronik kantarı, kantar ofisleri, kotralar ve padokları ile modern çağın imkânlarından faydalanarak yapılan Yeni Hayvan Pazarımız, ruhsatlı ve bölgenin en modern hayvan pazarını olmak için artık gün sayıyor.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil