FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, Politika 1 Mayıs 2021 364 Görüntüleme

Başkan Derviş Suna’dan 1 Mayıs Mesajı

Yeniden Refah İl Başkanı İbrahim Derviş Suna ‘dan ‘1 Mayıs’ açıklaması: İşçiye en yüksek maaş zammını Milli Görüş yapmıştır

Başkanı Suna , “Nimet ve külfet dengesinin adil bir şekilde tesis edilmesi, herkesin emeği, alın teri ve üretimi ölçüsünde tüketme hakkına sahip olması, hiçbir kimsenin kendisi emek vermeden başkasının alın teri ve emeği üzerinden kazanç elde etmemesi, Milli Görüş’ün temel prensiplerindendir.” dedi.

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna , 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yazılı açıklamada bulundu.
Emek, temel bir hak sebebidir
Suna , şunları söyledi:
“Emek bizim zihniyetimizde temel bir hak sebebidir ve bu hak ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar hiç kimse ve hiçbir kurum tarafından asla gasp edilemez.
Bu da bizlere işçinin, bileğinin hakkıyla ekmeğini kazananların asıl olarak Yeniden Refah iktidarında ezilmeyeceği, sömürülmeyeceği, hakkını tam manasıyla alacağı gerçeğini ifade etmektedir.
İşçiye en yüksek maaş zammını yapan Milli Görüş zihniyetidir
İşçiye en yüksek maaş zammının merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın Başbakanlığı döneminde verildiğini anımsatan ibrahim Derviş Suna , “İşçimize, emekçimize Cumhuriyet tarihinin en yüksek maaş zammının bu gerçeğin bir yansıması olarak, Milli Görüş zihniyetiyle, Merhum Erbakan Hocamız tarafından 54. Hükümet döneminde yapıldığını da hatırlatarak emektarın, emeğin, alın terinin, dayanışma ve yardımlaşmanın günü olan ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü gönülden kutlar, tüm emekçi kardeşlerime esenlikler dilerim.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil