resmin alt tagı
resmin alt tagı
Ana Sayfa Politika 24 Mart 2021 233 Görüntüleme

Başkan Buğa, “Ataköy Butik Hastahane Projeniz Ne Oldu?”

İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Burhanetin BUĞA yaptığı değerlendirmede ;

ATAKÖY BUTİK HASTAHANE PROJENİZ NE OLDU

2019 yılında Sağlık İl Müdürü Dr. Serhat KORKMAZ basın açıklaması ile Ataköy Kanlıca Harbiş bölgesine bir butik hastahane yapılacağını belirtmişlerdi. 2 yıllık süreç içerisinde hiçbir çalışma yapılmamasını üzülerek takip ettiklerini , daha önce basın açıklamalarında da belirtmiş olduğunu kaydeden Merkez İlçe Başkanı Buğa özellikle pandemi sürecinde Ataköy bölgesindeki acil hastaların Selçuklu Mahallesinin en dip taraflarında yapılan Yeni Devlet Hastanesine çok uzak kaldığını, şehrin bir tarafından diğer uç tarafına ambulansla sevk edilen hastaların sevk süresinin 20-25 dakikayı bulduğunu belirtti.

BU İŞ VEBAL İŞİ!
Bu uzak mesafedeki acil hastalarımız sevk edilirken bihayli uzak mesafeden kaynaklı zaman kayıpları canlara mal olur. Ataköy, Harbiş, Nazmi Saatçi, Ali İhsan Paşa Mahallesindeki halkımız yıllardır bu problemi dile getirmelerine ve Sağlık İl Müdürü Serhat KORKMAZ’ın bu projeyi açıklamasına rağmen hala bir adım bile atılamadı. Acil hastalar için 1 dakikanın bile çok önemi varken çözemediğiniz bu süreç ve canların vebali sizin üzerinizdedir. Bu iş vebal işidir.

SALAR,SÜLÜN,NURİBEY,DEĞİRMENAYVALI BELDELERİ NE YAPSIN?
Salar, Sülün, Nuribey, Değirmenayvalı bölgesinde acil hastalarınınsa en kötü durumda olduğunu ve ciddi problemler yaşadığını belirten BUĞA, şehrimizin bu beldelerinde yaşayan hemşehrilerimizin sanki mahrumiyet bölgesinde ikamet edermişçesine ambulansla acil sevklerim yarım saati bulduğunu aktardı.

Afyonkarahisarımızın kanayan yarası hakkında acil AKP Milletvekillerinin ve Sağlık İl Müdürünün konuya el atması lazım olduğunu belirten Buğa “Bu canlar bizimdir. Ataköy bölgesine Afyonkarahisarımızın acil hastaneye ihtiyacı vardır.” dedi.

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Cafer ARSLAN Her Yerde

Cafer ARSLAN Her Yerde

Hazır Site apk Uzman Tescil