FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Politika 17 Şubat 2021 249 Görüntüleme

Başkan BOZKURT’tan Üç Aylar ve Kandil Mesajı

Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt  “Mübarek Üç Aylar ve Regaip Kandili” münasebetiyle yayınladığı mesajında;

”Bereket ve mağfiret iklimi üç ayların ilki Recep Ayına ulaşmış bulunuyoruz. Üç ayların faziletine dair Hz. Peygamber’den nakledilen rivayetlerin yanı sıra dinî kültürde mübarek sayılıp kutlanan Regaip, Miraç, Berat ve Kadir gecelerinin bu aylarda yer alması üç aylara ayrı bir önem verilmesine, ibadet, dua, zikir ve hayırlı işlerle daha fazla meşgul olunarak dinî duyarlılığın daha yoğun olarak yaşanmasına zemin hazırlamıştır.
Bu gece üç ayların ilk kandili Regaip Kandil’ini idrak edeceğiz. Peygamberimiz ‘in Mevlid-i Şerif-i olan kutlu doğumuyla yeryüzü nasıl küfür ve cehaletin karanlıklarından kurtulup büyük bir mutluluğa boğulduysa, onun dünyayı teşriflerinin ilk basamağı sayılabilecek bu Regaip gecesini de bütün kainat alkışlamış, coşkun bir sevinçle ayakta karşılamıştır. Regaip Kandil’inde Cenabı Hakk’a yürekten yöneliş ve yakarışın, günahlardan arınmanın, kendimizi bulma ve bilmenin, nefsimizin yanıltıcı arzularından uzaklaşmanın imkânını yakalarız.
Bu duygu ve düşüncelerle; Tüm İslam âleminin üç aylarını ve Regaip Kandilini tebrik ediyor; memleketimize, milletimize ve tüm İslam âlemine sağlık, rahmet, bereket, huzur ve hayırlar getirmesini, dua ve yakarışlarımızın kabul, aziz şehitlerimize rahmet yakınlarına sabırlar vermesini Cenâb-ı Allah’tan diliyorum.”

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil