resmin alt tagı
resmin alt tagı
Ana Sayfa İlçeler 10 Kasım 2021 124 Görüntüleme

Başkan Bozkurt’tan 10 Kasım mesajı

Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. yıldönümü nedeniyle mesaj yayımlayan Başkan Bozkurt; “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. sene-i devriyesinde rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyoruz” dedi. Kurtuluş Savaşı ile Türk milletinin yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlayan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk onlarca askeri ve siyasi başarıları ile tüm dünyanın takdirini kazandığını saygın bir lider olarak tarihe adını altın harflerle yazdırdığını belirten Başkan Bozkurt, “Saygın kişiliği, örnek başarıları ile dünyada ismi sayılı devlet adamları içerisinde yer alan Atatürk’ün anlatmak istediklerini iyi analiz ederek onun bize bırakmış olduğu değerleri ve eserleri daha ileriye taşımalıyız” dedi.

10 Kasım tarihinin sadece Atatürk’ün dünyaya gözlerini kapadığı zaman olmadığına değinen Bozkurt, “10 Kasım tarihlerini bir matem günü değil aksine Atatürk’ün düşüncelerine yönelmek için bir fırsat olarak görmeliyiz. Çünkü Atatürk gözlerini dünyaya yumduğu gün bizlere çok büyük bir miras ve görevler bıraktı. Bizlere düşen görev, Atamızın ilke ve inkılâpları ile göstermiş yolduğu yolda yüzümüzü aydınlık geleceğe dönerek ülkemizi en üst bilgi ve teknoloji birikimi ile donatmaktır. Tarihin zorlu şartlarından geçerek ülkemizin bu günlere gelmesinde büyük emekleri olan Atatürk ve silah arkadaşlarına çok şey borçluyuz.

Bizlere düşen en büyük görev Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere bıraktıklarının üzerine yeni şeyler katarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkartmaktır. Bu duygu ve düşüncelerimle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Kurtuluş savaşımızın başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad mekânları cennet olsun” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil