FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, İlçeler 30 Mart 2021 342 Görüntüleme

Başkan BOZKURT, “Yalanların Sonu Gelmez, Doğrusu Ne Denmedikçe!”

Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt ,Şuhut belediyesine ait keşkek evi ile ilgili açıklamada bulundu;

 

Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’un Şuhut Keşkek Evi Hakkında Basın Açıklamasıdır.

YALANLARIN SONU GELMEZ, DOĞRUSU NE DEMEDİKÇE!!!  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Liderliğinde, Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun himmetleri ve Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekillerimizin destekleri ile Ak Parti hükümetlerimiz ve Ak Partili Belediyemizce Şuhut’umuza eğitim, sağlık, tarım, hayvancılık, kültür, çevre, orman, su, ağaçlandırma, ulaştırma gibi bir çok alanda ve belediyecilik hizmetlerinde milyonlarca liralık muhteşem yatırımlar yapılmış ve yapılmaya da devam edilmektedir. İktidar oldukları dönemlerde hiçbir hizmet üretemeyen kifayetsiz muhteris zihniyetin temsilcileri Şuhut’a olan tahammülsüzlüklerini bir kez daha göstermişler. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayı alışkanlık edinen bu hizmet muhalifleri yine baltayı taşa vurmuş. Yaptığımız her hayırlı hizmete çamur atan, dedikodu üreten, yalan söyleyen, iftira atan malum zihniyet, Şuhut Meydanı’na yapmış olduğumuz Saat Kulesi hakkında da iftira atmıştı. Şimdi ise arsasını Belediyemizin tahsis ettiği alana yapılan Şuhut Keşkek Evi hakkında Aziz Milletimize yalan, yanlış, art niyetli, provokasyon maksatlı olduğu aşikar olan açıklamalar ve paylaşımlar yapmaktadırlar.
Şuhut Keşkek Evi’nin yapım Maliyeti; 1.218.287₺ + KDV’dir.
İddia edildiği gibi 12 Milyon Lira değildir!!!

Bu konu ile ilgili AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilimiz, Önceki Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’da TBMM Genel Kurulunda bu yalan ifadelere şu şekilde cevap verdi:

“CHP Afyonkarahisar Milletvekili Şuhut’taki Keşkek Evi’nin 12 milyon TL’ye mal olduğunu ifade etti, ben bunun yanlış olduğunu belirtmek istiyorum;

Şuhut Keşkek Evi için şu ana kadar 1 milyon 218 bin 287 TL, artı KDV harcanmıştır.

Burası, çok maksatlı bir keşkek evi, gerçekten çok küçük bir maliyete mal oldu.

Evvela şunu ifade edeyim: Şuhut keşkeği hakikaten bütün Türkiye’ce meşhur bir keşkektir; coğrafi işareti vardır, hatta Evliya Çelebi’nin “Seyahatname ”sinde methedilmiştir.

Bu bina, 2 katlı bir bina ve 626 metrekare kapalı alana sahip bir binadır.

Bunun 4 tane büyük maksadı vardır:

Birincisi: Orada Büyük Taarruz Karargâhı, Atatürk Evi var, oraya gelen insanlara hizmet ediyor çünkü bizim ninelerimiz bundan tam doksan dokuz yıl önce kahraman askerlerimize orada keşkek ikram etmiş. Ayrıca biz orada harap vaziyetteki Büyük Taarruz Karargâhı’nı muhteşem bir tesis hâline getirdik.

İkincisi: Keşkek evi aynı zamanda, mezarlığa ve şehitliğe yakın, taziye için kullanılacak.

Üçüncüsü: Biz Şuhut’ta kadın kültürevleri ve kadın kooperatifleri kurduk, bu tesisler ile ilçemizdeki kadın istihdamını arttırıyoruz.

Dördüncüsü de: Şuhut, hayvancılık ve ziraatla meşgul oluyor. Özellikle, orada mamullerini tanıtma imkânı, ekonomik bir destek sağlıyoruz, bu maksatla yapıldı.”

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil