FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, İlçeler 12 Mart 2021 283 Görüntüleme

Başkan BOZKURT, ”İstiklal Marşı Aziz Milletimizin Kahramanlık Destanıdır”

Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt 12 Mart İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Bozkurt mesajında;

“Milletimiz; tüm imkânsızlıklara rağmen, büyük bir inanç ve kararlılıkla, birbirine kenetlenerek yürüttüğü Kurtuluş Savaşını, tarihte eşine az rastlanır şekilde büyük bir zaferle sonuçlandırmıştır.

İstiklal Marşı aziz milletimizin kahramanlık destanıdır.

İstiklal Marşını hakkıyla anlamanın, özümsemek için milli mücadele yıllarını çok iyi bilinmesi ve idrak edilmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Bozkurt, ” Milletimizin tarihini, milli şuurunu, ruhunu, ideallerini, hedeflerini yansıtan takdire şayan bir eserdir.

Milli mücadele ruhu, milletimizin vatan sevgisi ve istiklal aşkı, en veciz ifadesini İstiklal Marşımızın mısralarında bulmuştur.

Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy, azimle, inançla, büyük fedakârlıklarla yürütülen istiklal mücadelemizi, yazdığı muhteşem mısralarla destanlaştırmış ve ebedileştirmiştir. İstiklal Marşı, milli birlik ve beraberlik idealimizi en güzel biçimiyle vurgulayan bir mutabakat belgesi niteliği taşımaktadır.
Gönül ve fikir dünyamızın inşasında çok önemli bir rol üstlenen, hayatı boyunca hak davası yolunda olmayı, temel felsefe edinmiş Mehmet Akif’i tanımak ve yeni nesillere tanıtmak öncelikli görevimizdir.

Bu duygularla, İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 100. yılında, Türkiye Cumhuriyeti’ni bizlere emanet eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi ve merhum şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, rahmetle ve saygıyla anıyorum.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil