FLAŞ HABER:
Ana Sayfa İlçeler 28 Ekim 2021 144 Görüntüleme

Başkan Bodur’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Bayat Belediye Başkanı Halil İbrahim Bodur yazılı bir mesaj yayımlayarak, Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıl dönümü kutladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Bayat Belediye Başkanı Halil İbrahim Bodur; “Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak Millî Mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de ‘Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıl dönümünü, milletçe kutlamanın haklı gururu ve coşkusu içindeyiz” dedi.

Başkan Bodur mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Cumhuriyet, her türlü zorluk ve yokluğa rağmen, Türk Milletinin özünde var olan birlik ve beraberliğin, bağımsızlık ve hürriyet aşkının, muasır medeniyet seviyesine erişmiş güçlü bir Türkiye kurma azim ve kararlılığının gurur verici eseridir. 600 yıllık bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen Cumhuriyetimizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün veciz bir şekilde ifade ettiği ‘Muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma’ mücadelesini, ilk günkü heyecanla, azimle ve şevkle sürdürüyoruz. Bugün Türkiye Cumhuriyeti devleti sadece kendi vatandaşlarının değil, aynı zamanda bölgemizdeki ve dünyadaki tüm mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş toplulukların da umut kaynağı olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimiz ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, değerli Bayatlı hemşehrilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.”

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil