FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, İlçeler, Politika 17 Eylül 2020 419 Görüntüleme

BAŞKAN ATLI: “İLK İŞİMİZ EMEKÇİLERİMİZİN PARASINI ÖDEMEK OLDU”

Afyonkarahisar’ın Çay ilçesi İlçe belediye Başkanı Dr. Hüseyin Atlı belediye başkanı seçildikten sonra, ilk icraatının ne olduğunu ifade etti. Başkan Hüseyin Atlı verdiği bilgilerde, Seçimden 500 gün geçtiğini yaklaşık 16 ay gibi bir süreyi geride bıraktıklarını ifade ederek, ilk olarak, işçi alacaklarını çözme gayreti sarf ettiklerini ifade etti.

Başkan Atlı; “Emeğe saygı en önemli ilkemiz. İşçilerin alacaklarını alamadığını biliyorduk. Bu benim seçim vaatlerim arasında da bulunuyordu. Yaklaşık 1 milyona yakın taşeron işçi alacağını, hızlı bir şekilde iki taksitte ödedik. 15 Emeklinin ayda 1000 TL, 1000 TL olarak ödenen emekli ikramiyelerini 6 aylık zaman diliminde ödedik.

Göreve geldikten sonra 6 ay için yaklaşık 3 milyona yakın işçi ve emekli alacaklarını ödedik. Bu ödemeleri mevcut kaynaklarımızı verimli kullanarak gerçekleştirdik. Çalışanlarıma özellikle teşekkür ediyorum özveriyle çalıştılar hep birlikte başardık.

Belediyeyi devir aldıktan sonra bir fotoğraf çektik. Çektiğimiz fotoğrafta gördüklerimiz; 41 milyon lira borç, Araç ve gereçlerimizde ciddi bir bakım eksiliği, Çay Bel. Tş. Ltd. Şirketi’nin (bu şirket ticari faaliyet yürüten bir şirket) bütün birimlerinin yaptığı hizmetlerin zarar ettiğini ve Yaklaşık 65 dava ile karşı karşıya olduğumuzu gördük.

Örneğin 340 bin liralık bir borç vardı. Biz bu borcu gerekli görüşmeler yaparak, uzlaşı ile çözdük. Borcu 110 bin liraya kapattık. Buna benzer uzlaşılar sonucunda belediyemizin yaklaşık 40 adet davasını kapattık. Biz belediye olarak aldığımız ürün ve hizmetlerde en uygun mala en uygun fiyatı veren firmalarla çalışıyoruz. Aldığımız hizmetin bedelini 7 iş günü içinde ödeyerek kimseyi mağdur etmiyoruz. Sadece SGK ve devlete olan vergi borçlarımız var. 6 milyon TL borç ödedik.“ ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil