FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 19 Mart 2021 342 Görüntüleme

Başkan ARSLAN, ”Özverili Çalışmaları Nedeniyle Eğitim Çalışanlarımıza Teşekkür Ederiz”

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 No’lu Şube; 2 etapta okul/kurum idarecileri ile bir araya gelerek, istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantının açış konuşmasında Şube Başkanı Mustafa ARSLAN;
“Öğretmen arkadaşlarımız, internet ve uzaktan eğitim araçlarını hazırlayarak öğrencilerine uzaktan eğitim platformlarında pedagojik yöntemler kullanarak derslerini anlatmışlar. Canlı derslere bağlanmakta sorunlar yaşayan öğrenci ve velilere teknik destek vermişlerdir. Eğitim ve öğrencilerin gelişimi ile ilgili konularda, veli ve öğrencilerle kişisel telefonlarından iletişim kurarak yardımcı olmaya çalışmışlardır.

Eğitim- öğretimin baş aktörü yönetici ve öğretmen arkadaşlarımız da büyük bir özveriyle bu sürece katkı sunmuşlardır. Bu süreçte sağlıklarını hiçe sayarak, karşılık beklemeden gönüllü olarak vefa gruplarında görev almışlardır Pandemi sürecinde göstermiş oldukları büyük özverilerinden dolayı tüm arkadaşlarımı kutluyorum.”

“Bu sürece gelinceye kadar okul yöneticileri büyük bir gayret ve fedakârlıkla okulları pandemi koşullarına hazır hale getirdiler.” diyen Arslan “Çocuklarımız için temassız oyun alanlarından sınıflardaki oturma düzenine. Maskeden, dezenfektana ve ateş ölçer teminine, bilgilendirme ve yönlendirme afişlerine kadar tüm eksiklikler okul yöneticilerimiz tarafından temin edilmiştir. Şunu mutlulukla ifade etmemiz gerekir ki; il ve ilçelerimizdeki tüm eğitim kurumları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen “Okulum Temiz” projesine başvurmuş ve yapılan denetimlerde okullarımızın hazır olduğu denetim ekiplerince teyit edilmiştir.

Sözleşmeli öğretmenler ile kadrolu öğretmenler arasındaki yapılanma farkı çalışma barışını bozmaktadır. İkinci sınıf istihdam biçiminden dolayı sözleşmeli öğretmenler kendilerini kötü hissetmektedir. Öğretmenlikte sözleşmelilik olmamalıdır. Dolayısıyla sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesine yönelik çalışma biran önce tamamlanmalıdır. Bundan sonra da herhangi bir şekilde sözleşmeli öğretmen değil, kadrolu öğretmen alımı yapılmalıdır. “dedi.

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil