resmin alt tagı
resmin alt tagı
Ana Sayfa Gündem 5 Kasım 2021 153 Görüntüleme

Bakan Yardımcısı Alpaslan’dan çalışmalara tam not

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan Afyonkarahisar’ı ziyaret ederek kültürel yatırımlarla ilgili yapılan çalışmaları inceledi.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan’ı misafir etti.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in makamında ağırladığı Bakan Yardımcısı Alpaslan’ın ziyaret programına Vali Gökmen Çiçek ile Başkan Yardımcısı Benol Kaplan eşlik etti. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan belediyenin yapmış olduğu yatırımları yerinde inceledi. İnceleme gezisi yapan Bakan Yardımcısı Alpaslan, tarih kokan Afyonkarahisar sokaklarında gezerek restore edilerek turizme kazandırılan ‘Afyon Konakları’nı inceledi. Bakanlığın da desteklediği sokak sağlıklaştırma projesini yerinde gören Bakan Yardımcısı Alpaslan şehrin tarihi dokusuna hayran kaldı. Projenin kısa sürede tamamlanması için desteklerinin devam edeceğini belirten Bakan Yardımcısı Alpaslan, konakların yanı sıra Millet Hamamı Müzesi, Kuyulu Cami, Mevlevi Türbe Cami ve Paşa Camisi’ni de ziyaret etti. Belediye Başkanımız Zeybek’in talimatları ile belediyemizin yapmış olduğu kültürel faaliyetler ve yenileme çalışmaları gibi projeleri yerinde gören Bakan Alpaslan, yatırımlardan duyduğu memnuniyeti de aktardı. Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan ziyaretleri ardından şehrimizde ve ilçelerimizde faaliyet gösteren termal otellerin genel müdürleri ile de bir araya geldi. Sağlık ve turizm sektöründe Afyonkarahisar’ın dış pazara açılması için yapılabilecek konular istişare edildi.

“Afyonkarahisar’a desteklerimiz devam edecek”

Ziyaretine ilişkin açıklamada bulunan Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, “Tarih ve kültürel açıdan zengin şehirlerinden bir tanesi kadim şehrimiz Afyonkarahisar’dayız. Valiliğimiz ve Belediye Başkanlığı yaptığı Kale çevresindeki sokak sağlıklaştırma çalışmalarını gördük. Çok güzel bir çalışma, Afyonkarahisar’ın tarihi kent dokusu ortaya çıkmış durumda. Adeta tarihimiz ihya olmuş. Bizi mutlu ve memnun eden bu çalışma ışığında Valiliğimiz ve Belediye Başkanlığımızın iş birliği ile Afyonkarahisar’ı çekim merkezi haline getireceğiz. Afyonkarahisar, herkesin gelip gezeceği görmek isteyeceği bir yer haline geldi. İlgi odağı olan Afyonkarahisar, tarih, turizm, termal, ticaret ve tarımda çok iyi bir noktada. Bu başarıları turizmle de taçlandırmak istiyoruz. Afyonkarahisar’ın ekonomisini ve refahını daha üst seviyelere çıkartacağız. Bu şehir ülkemiz turizmi açısından da önemli bir destinasyon. Bu güzel çalışmalar sebebi ile emeği geçen Valimizi ve Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Tamamlandığında çok daha güzel olacak ve Afyon Konakları yenilen yüzü ile turizmde yerini alacak. Bakanlık olarak Afyonkarahisar’a desteklerimiz devam edecek.”

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil