resmin alt tagı
resmin alt tagı
Ana Sayfa Gündem 7 Nisan 2021 917 Görüntüleme

ASIL KERKENEZ KİM ?

Muhsin ÇEKDEMİR Köşe Yazısı

Merhaba değerli dostlar. Virüs illeti ile sınandığımız şu zor dönemlerde herkese sağlık dolu günler dilerim. Bu aralar Afyonkarahisar’da virüsten daha çok hızla yayılan ve ilerleyen Abuzittin KERKENEZ meselesi var. Herkes bir şeyler yazıyor çiziyor anlatıyor ahkam kesiyor. Gazeteci arkadaşımız Nail AZBAY sıklıkla dillendirdiği ve bazı siyasi partilerin il başkanlarının basın toplantılarında üstüne basa basa dillendirdiği , sosyal medyada bazı siyasetçilerin işaret ettiği karmaşası ciddi anlamda virüsten daha hızlı bir şekilde ilerliyor. Elbette ki belediyede ve Devlet kurumlarında bu tarz insanlar var ise bulunsun , ifşa edilsin. Nail kardeşim belediyenin IP adresini işaret etti, yine haber sitesinde Kemal BAYKARA ağabey başka bir ses getirip bir takım bilgiler paylaştı. Bence de yapılması gerekeni yapıyorlar.

Lakin, bu haberleri sürekli yapıyorsunuz ve belediyede yapıldığını iddia ediyorsunuz. İddia ediyorsunuz çünkü sürekli belediye başkanı ZEYBEK isterse ismini söyleriz şeklinde beyanlarınız var. Bence bu şekilde haber yapıp böyle bir konuyu dile getiriyorsanız belediyede çalışan bir çok belediye personelini de vebal altında bırakmamanız gerektiğini düşünüyorum. İsmin açıklanması gerekiyor ki herkes biri birine farklı gözler ile bakmasın. Bilemeyiz belki de bu işin içinde Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK ‘ e bir komplo kuruluyor bu konu üzerinden. Ben sadece Afyonkarahisar Belediye Başkanı değil küçük bir belde  belediye başkanının dahi böyle bir şeyi savunacağını zannetmiyorum. Ama son zamanlarda sanki bu veya bu kişiler sanki belediye başkanı ve belediye de bu tarz kişiler yetiştiriliyor gibi algılanıyor. Bu sebeple suçu günahı olmayan insanların ismi ağızlarda dolaşarak belki de o insanlara büyük bir kötülük ve rızkı ile oynama aşamasına gelebilirsiniz. Hakkınızı korumanız konusunda elbette sonuna kadar haklısınız. Lakin elinizde hangi bilgi ve belge var ise paylaşın ki insanları da bu yükten kurtarın. Başlıkta söylediğim gibi paylaşın ki ASIL KERKENEZ kim ise ortaya çıksın.

Bu konu ile alakalı gazeteci arkadaşım Nail AZBAY hiç belediye başkanı Mehmet ZEYBEK ile bir görüşme talebi oldu mu? Böyle bir talebi olmadı ise neden bire bir görüşmeyi tercih etmiyor? Bunları neden söylüyorum. Çünkü  her ne kadar bu KERKENEZ meselesi ve iddialar ardı arkası kesilmeyince nasıl ki herkes biri birine KERKENEZ gözü ile bakıyor ise sizde bu konuya açıklık getirmeyince bazı kesimlerde bu haberlerin yanlı olarak yapıldığını dillendiriyor. ne meslektaşım olan Nail AZBAY ile bir sorunum var ne de belediye başkanı Mehmet ZEYBEK ‘ in şakşakçısıyım. Konu önemli ama belediyede tanıdığım bir çok kişi bu vebal yüzünden sıkıntı yaşayan arkadaşlarım olduğunu biliyorum. Ümit ederim k bu konu konunun muhatapları tarafından cevaplanır da herkes rahatlar ve asıl KERKENEZ ve ya KERKENEZ ‘ler kim ise ortaya çıkar.

Herkese mutlu günler dilerim…

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil