FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Politika 11 Kasım 2021 218 Görüntüleme

Ak Parti Heyeti Teknoloji Bakanı Varank ile Afyonkarahisar Sanayisini görüştü

Milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı ziyaret etti. Ziyarette OSB’nin genişlemesi ve yeni OSB’lerin açılması görüşüldü.  

“İnşallah neticeleri hayırlı olur”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay konuşmasında, “Afyonkarahisar’ın gelişimi ve yarınları için bugünleri es geçmemiz mümkün değil. Attığımız her adımın yarınlara olumlu bir yansıması olacaktır. Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesinin vizyoner yönetim kurulları ve yöneticileri, temsil ettiği bu büyük ekonomik gücü, altyapılı arsalar sağlanması ve bunların ötesinde firmaların ihracatlarını artırmaları, Ar-Ge faaliyetleri ile katma değeri yüksek üretim yapmaları, istihdamlarını yükseltmeleri, çevreci üretime kadar birçok alanda strateji oluşturmayı hedefliyor. Biz de siyasi olarak bu hedefler ışığında elimizden gelen desteği vermek için Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varang ile çok olumlu ve verimli bir görüşme yaptık. İnşallah neticeleri hayırlı olur” ifadelerine yer verdi.

“Erdoğan ve tüm bakanlarımıza teşekkür ediyorum”

AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de “Şehrimize yapılacak her yatırımın peşindeyiz ve takipçisiyiz. Valimiz, milletvekillerimiz, İl Başkanlığımız ve tüm bürokratlarımız var gücümüzle bugüne kadar şehrimiz için çalıştık ve çok güzel neticeler alıyoruz. Bugünden sonra da yine var gücümüzle çalışmaya Afyonkarahisar’ımızın kalkınması ve istihdamının artması için hizmet ve proje üretmeye devam edeceğiz. Bu minvalde görüştüğümüz Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank ile de şehrimizdeki devam eden yatırımlar ve önümüzdeki dönemde planladığımız projeler üzerine verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Afyonkarahisar OSB Başkanımız Bekir Yeşilay’ında katımıyla 1.Organize Sanayi Bölgesi’nin genişletilmesiyle ilgili verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Bugüne kadar vermiş olduğu desteklerden dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve tüm bakanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

“Afyonkarahisar istihdam ve üretimin merkezi olacak”

Bakan Varank ile Afyonkarahisar’ın Organize Sanayi Bölgelerinde yürütülen altyapı ve üst yapı çalışmaları ile genişleme projelerini değerlendiren Milletvekili Özkaya, “İlimizin daha çok istihdam, daha çok yatırım alan bir merkez olması gayesi ile durmadan çalışıyoruz. Sağolsun Sayın Bakanımız da gerekli desteği veriyor. AK Parti öncesinde Afyonkarahisar’da bulunan OSB sayısı ile bugün ki sayı arasında uçurum var. Elhamdülillah son olarak ta Sinanpaşa ilçemizde Afyonkarahisar’ın 2. Büyük organize sanayi bölgesini de kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Afyonkarahisar bu çalışmalar ile istihdamın, yatırımın ve üretimin kalbi olacak. Bu konuda Milletvekillerimiz, Valimiz ve İl Başkanımız ile yoğun bir çalışma içerisindeyiz. İnşallah ilimizde ülkemizin gösterdiği büyümenin ve kalkınmadan hak ettiği payı alacak” dedi. Milletvekili Özkaya, ziyarette Bakan Varank’ın Afyonkarahisar’a pozitif ayrımcılık gösterdiğini belirterek, “Her talebimize olumlu yaklaşan Bakanımız Mustafa Varank beye ilgisi, alakası ve nezaketi nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

“Sanayi ve teknoloji yatırımları görüşüldü”

AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu da “Ege, Akdeniz, İçanadolu ve Marmara Bölgelerinin kesişim noktasında olan Afyonkarahisar, Hükümetimiz döneminde yatırımların cazibe merkezi olmuştur. Son 19 yılda eğitimden sağlığa, ulaşımdan, baraj ve göletlere, tarım ve hayvancılıktan ormancılığa, sanayi ve teknolojiden kültür ve turizme kadar ilimize büyük yatırımlar yapılmıştır. Son 19 yılda takriben 35 milyar TL’den fazla yatırım yapılarak bir rekora imza atılmıştır.

İlimize gerçekleştirilen yatırımlardan takriben 500 milyon TL gibi önemli bir kısmı da Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına aittir. Bu alanda yapılan yatırımlar her geçen gün katlanarak artmaktadır.

Valimiz, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız ve İl Başkanımızın gayretli çalışmaları neticesinde her geçen gün yeni yatırımlar yapılmaya devam etmektedir. İlimiz yöneticileri, Ankara’da Bakanlıklara gerçekleştirdikleri ziyaret ve toplantılar neticesinde Afyonkarahisar’a yeni yatırım müjdeleri ile dönmektedirler. Özellikle ilimizin organize sanayi bölgelerinin geliştirilmesi, şehrimize yapılması planlanan sanayi ve teknoloji yatırımları ile alakalı çok verimli bir toplantı gerçekleştirilmiştir” dedi.

Ziyarete OSB Başkanı Bekir Yeşilay ve OSB Genel Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu da katılarak OSB’nin genişletilmesi ve bakanlıkça desteklenmesi yönünde bir dosya sundu.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil