resmin alt tagı
resmin alt tagı
Ana Sayfa Politika 20 Kasım 2021 129 Görüntüleme

Ak Gençler şehit öğretmenleri unutmadı

AK Parti Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan ve yönetim kurulu üyeleri PKK terör örgütü tarafından şehit edilen Necmettin Yılmaz, Şenay Aybüke Yalçın, Neşe Alten, Yasemin ve Bayram Tekin’in de aralarında bulunduğu 153 şehit öğretmen için 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 153 fidanı toprakla buluşturdular.

PKK terör örgütü tarafından katledilen Necmettin Yılmaz, Şenay Aybüke Yalçın, Yasemin ve Bayram Tekin’in de aralarında bulunduğu 153 şehit öğretmen için, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 153 fidanı toprakla buluşturdu. Merkez Çakırköy mevkiinde yapılan programa İl Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, İl Başkan Yardımcısı Tahsin Aydın ve Gençlik Kolları yönetim kurulu üyeleri katıldı.

“Şehitlerimizin isimlerini fidanlarda yaşatacağız”

Programda konuşan Başkan Karahan, “24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle, mesleğini icra ederken şehit düşmüş 153 öğretmenimizin anısına ilimiz merkez Çakırköy Mevkisi’nde 153 fidanımızı toprakla buluşturuyoruz. Şehit öğretmenlerimizin isimlerini o fidanlarda yaşatacağız” dedi.

“Şehitlerimizde vatan kokusu var”

Karahan açıklamasında “Hz. Ali’nin ‘Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’ sözünün en güzel karşılık bulduğu öğretmenlerimiz çok kıymetlidir ancak şehitlerimiz de ayrı bir önem ifade etmektedir. Şehitlerimizde bu vatanın kokusu, özlemi ve öğretmen olma sorumluluğu var. AK Parti Gençlik Kolları olarak bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla terör örgütleri tarafından Güneydoğu ve Doğu’da şehit edilmiş 153 öğretmenimiz anısına fidan dikmeye, onların isimlerini yaşatmaya yönelik bir çalışma yaptık” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil