FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, İlçeler, Politika 5 Şubat 2021 359 Görüntüleme

Afyonkarahisar’ın Süper Valisi, Gökmen Çiçek

Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu’nun ‘Süper Vali’ ismiyle anılmasının ardından ilk kez ikinci bir Süper Vali ismi Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’e verildi. Vali Çiçek, göreve geldiği günden bu yana gece gündüz çalışmasıyla Afyonkarihisarlıların Süper Valisi oldu.

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in hızına yetişilemiyor. Göreve geldiği 18 Haziran 2020 tarihinden itibaren mesaisine adeta 24 saate çıkaran Vali Çiçek, ilk gün yaptığı konuşmasında söylediklerinin arkasında olduğunu da Afyonkarahisarlılara göstermiş oldu.
Afyonkarahisar’da uzun bir aradan sonra ilk kez üst kademede uyum içiresinde bir çalışma gören vatandaşlar, Vali, milletvekilleri, belediye başkanları ve STK’ların uyum içerisinde olmasının da mutluluğunu yaşıyor.

SÖZLER TEK TEK YERİNE GELİYOR

Afyonkarahisar’da göreve başladığı gün, Afyonkarahisar’ın tarihin hiçbir döneminde önemsiz bir şehir olmadığını vurgulayarak, “Afyonkarahisar için vizyonumuz hedef büyütmektir. Bu anlamda Afyonkarahisar için gece-gündüz çalışacağıma siz basın mensupları önünde söz veriyorum” diyen Vali Çiçek, söz verdiği gibi gece-gündüz çalışmalarına devam ediyor.

AVANTAJ VE DEZAVANTAJLI BİR İL; AFYONKARAHİSAR

Afyonkarahisar’ın önemli bir potansiyel sahibi olan bir il olduğunu iyi bildiğini ifade eden Vali Çiçek, yaşının verdiği enerjiyle Turizm alanında da önemli adımlar attı. Afyonkarahisar’ın kent olarak başlı başına bir avantaj olduğunu bilen Vali Çiçek, kentin avantaj ve dezavantajları birlikte en iyi şekilde yönetmeye çalışıyor.

ULAŞAMAYAN KİMSE YOK

Göreve geldiği ilk günden bu yana kapılarını sonuna kadar açan ve kendisine ulaşılması noktasında kimsenin zorluk çekmemesi için talimat veren Vali çiçek, kentin yönetimini her kesim insanın ortak aklıyla yönetiyor. Ortak akıl yönetiminin avantajlarını da iyi değerlendiren Vali çiçek, Afyonkarahisar’da olup ta kendisine ulaşmayan, fikrini, şikâyetini ulaştırmak isteyip te ulaşamayan hiç kimsenin olmamasını temel prensip ve temel öncelik olarak görmüştü. Vali Çiçek’e ulaşamayan bir halkın kalmaması ise kentte sevindirici bir olgu olarak yorumlandı.

VALİ ÖZEL AVANTAJLARINI DA İYİ KULLANIYOR

Göreve gelmesinin ardından Kentin avantajlarının yanı sıra kendi özel avantajlarını da kullanan genç Vali Çiçek, Ankara’da görev yaptığı dönemde kurduğu insan ilişkilerini de Afyonkarahisarlılar için kullanıyor. Birçok konuda Ankara’ya gitmeden sorunları çözümünde önayak olan Vali Çiçek, bugüne kadar yaptığı çalışmalara takdir topluyor.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil