FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Türkiye 4 Mart 2021 598 Görüntüleme

AFYONKARAHİSAR’A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

 

Bugün Bingöl’den Bitlis’in Tatvan ilçesine hareket etmek üzere havalanan ve Tatvan civarlarında helikopterin kaza kırımına uğraması sonucu 9 askerimizin şehit olduğu ve 4 askerimizin de yaralandığı bu yürek yakan kaza meydana gelmiştir.
Kaza ile ilgili MSB’den yapılan açıklamada ,
Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere bugün saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmiştir.

Bölgede İHA, CN-235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışmalarına derhal başlanmıştır. Arama çalışmaları sonucunda helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edilmiştir. Söz konusu elim kaza neticesinde, helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızdan 9’unun şehit olduğu, 4 kahraman silah arkadaşımızın ise yaralandığı belirlenmiştir. Yaralı personelimizin hastaneye sevk edilmelerine yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz. Şeklinde açıklamada bulunulurken,

Yaşanan kazada şehit düşen askerlerimizden ikisinin Afyonkarahisar’lı olduğu belirlendi. Afyonkarahisar merkez nüfusuna kayıtlı Teknik Astsubay Şükrü KARADİREK ve Pilot Yüzbaşı Gökhan UYSAL olduğu ve Şehit’imiz Gökhan UYSAL’ın Ankara’da ikamet ettiği belirtilmiştir.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil