FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 3 Kasım 2021 168 Görüntüleme

Afyonkarahisar Belediye meclisi toplandı

Afyonkarahisar Belediye Meclisi Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Başkanlığında toplandı.

Şehrimizin gelişimi adına önemli kararların alındığı toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, ilimizin tanıtımı adına yapılan çalışmalarda bahsetti. Afyonkarahisar Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısı dün akşam Meclis Toplantı Salonu’nda Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in Başkanlığında yapıldı.

“Afyon koptu yerinden Eskişehir hala yerinde sayıyor”

Toplantının açılışında konuşan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Uluslararası Gastronomi Festivalinin şehrimizin yöresel ürünlerinin Tüm Türkiye’ye ve dünyaya tanıtılması konusunda büyük bir fırsat oluğunu ve bu fırsatı en güzel şekilde değerlendirdiklerini ifade etti.

Zeybek Başkan; “İlimizde gerçekleştirdiğimiz etkinliklerden gerek ulusal düzeyde yayın yapan basında gerekse çevre illerde övgüyle söz ediliyor. Eskişehir’den ciddi düzeyde etkinliklerimize katılan misafirlerimiz vardı. Söyledikleri şu oldu; ‘Afyon koptu yerinden Eskişehir hala yerinde sayıyor.’ Eskişehir’de ‘Biz neden böyleyiz?’ sivil toplum kuruluşlarında görüşmeler oluyormuş. Tabi bu Afyon’daki birlikten, beraberlikten uyumdan dolayı çok güzel bir çalışmanın ürünüdür.” dedi.

Toplu taşıma ve suya %10 zam

Belediye’nin 2022 yılı performans programı hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu raporu oybirliğiyle kabul edildi. Belediyemizin 2022 yılı tahmini gelir bütçesi 655 milyon TL, gider bütçesinin ise 650 milyon TL olduğu ön görülüyor. Plan ve Bütçe Komisyonunun 2022 yılı gelir ve su tarifelerinin belirlenmesi raporu kabul edildi. Rapora göre; 2022 yılında toplu taşımaya ortalama yüzde 10, Belediye’nin Sosyal Tesislerindeki hizmetlere AFBEL Otel’de dâhil enflasyonun altında yüzde 15 zam, su tüketiminde 10 metreküpten sonrasına yüzde 10 zam yapılmasını uygun görüldü. Fen İşleri Müdürlüğüne 2 adet kapalı kasa kamyonet alımı, belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 adet çekici, 4 adet kamyon, 1 adet hafif ticari kasasız kamyonet alımı teklifi oybirliğiyle kabul edildi. Emniyet Taksi Durağı için Emniyet Müdürlüğünün yeni binası yanında yer belirlenmesi konusunda Trafik Komisyonu raporu kabul edildi. Taksi durağının Hasan Karaağaç Mahallesi Şehit Murat Saraç Caddesi üzerindeki yeşil alan olarak belirlendi. Uydukent Ekspres hattında çalışan araçların güzergâhında düzenleme yapılması talebi gerekli inceleme ve araştırmaların yapılmasından sonra meclis gündemine tekrar gelecek.

Ücretli otopark talebi kabul edildi

Dumlupınar Mahallesi Yüzbaşı Bayburtlu Agâh Caddesinin, Milli Birlik Caddesinden, Osman Atila Caddesine kadar olan kısmının açık otopark olarak belirlenmesi, mevcut cadde otoparklarında uygulanan fiyat tarifesinin uygulanması teklifi oybirliği ile kabul edildi. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, “Esnaftan böyle bir talep geldi. ‘Ne olursunuz burayı ücretli hale getirin. Yoksa ne çalışabiliyor ne de dükkânımızı açabiliyoruz. Ücretli otopark yapılsın. En azından kamyonunu sabah bırakan adam akşama kadar almıyor, bulamıyoruz.’ dediler. Komisyonda bu doğrultuda rapor hazırladı.” dedi. Konya’da kurulan Agricities Uluslararası Tarım Şehirleri Birliğine Semai Kaya ile Bahattin Savrukoğlu’nun asil üye, Harun Sağlam’ın yedek üye seçilesine oybirliğiyle karar verildi. Ukrayna’nın Poltova kentiyle Afyonkarahisar’ın kardeş kent ilişkisi kurmasına karar verildi.

Hobi bahçesinde süre uzatım bedeli 3 bin TL’ye indirildi

Süresi biten ve bitecek olan Hobi Bahçelerinde süre uzatım bedeli olarak önceki meclis toplantısında belirlenen 4 bin 500 TL’nin 3 bin TL olarak belirlenmesine karar verildi. Konuyla ilgili başvurular en son 15 Kasım 2021 tarihine kadar yapılacak. Buna göre süresi biten 310 adet Hobi Bahçesi için yine bin 500 TL katılım payı, 100 TL kira ile birlikte 2022-2023-2024 yıllarına kapsar şekilde biner TL’den toplam 3 bin TL süre uzatım bedelini kabul ederek başvuru yapanlara süre uzatım hakkı tanınacak.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil