FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 4 Kasım 2021 186 Görüntüleme

Afyon Emniyeti’nden göçmen kaçakçılarına başarılı operasyon

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü insan kaçakçılığı ile mücadeleye devam ediyor.

Edinilen bilgiye göre geçtiğimiz Salı günü Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde Afyonkarahisar şehre giriş istikametinde yabancıları taşıdığı değerlendirilen üç araç durduruldu. Araçların içerisinde bulunan 4 şüpheli ve üzerlerinde kimlik ve kimlik yerine geçen herhangi bir belgesi bulunmayan 22’si çocuk toplamda 99 Pakistan ve Bangladeş uyruklu şahıs yakalanmış, ayrıca yapılan çalışmaların devamında olayla bağlantısı bulunan 1 araç ve 1 şüpheli şahıs Uşak İl’inde durdurularak yakalandı.

Yabancı uyruklu şahısların sevkini sağlayan R.Ş, T.V, İ.Y , S.V ve  E.B isimli şahıslar  Cumhuriyet Savcısından alınan talimat doğrultusunda gözaltına alındı.

Söz konusu şahıslar yapılan adli işlemler neticesinde çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak bugün Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi. Suçta kullanıldığı değerlendirilen 4 araca ve 20.165 TL paraya el konularak, haklarında idari işlem yapılan 99 Yabancı uyruklu şahıs ise İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil