resmin alt tagı
resmin alt tagı
Ana Sayfa Gündem 30 Nisan 2022 101 Görüntüleme

Afyon Belediyesi’nde Ramazan Bayramı tedbirleri

Ramazan Bayramı dolayısıyla Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından gerekli tedbirler alındı.

Bayram öncesi denetimlerine başlayan ekipler, bayram süresince de görevlerinin başında olacak.

İzinlerin kaldırıldığı Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Birimi bayram boyunca 24 saat görev yapacak. Denetimlerini yoğunlaştıran Zabıta ekipleri, özellikle yiyecek ve içecek satan işyerleri üzerinde duruyor. Bu işyerlerine yapılan sıkı denetimler sonucu vatandaşlara bozuk ve miadı dolmuş gıda maddeleri satılmaması için yoğun çaba gösteriliyor. Denetimler kapsamında Ramazan Bayramı temel yiyecekleri olan tatlı, et ürünleri, süt ürünleri ile sebze ve meyvelerin sürekli etiket, gramaj kontrolleri yapılmaya devam edecek.

Muhtemel olabilecek su, yol ve kanalizasyon arızalarının tamiri ve giderilmesi bakımından Bayram süresince uzman kadro bulundurulacak. Çıkabilecek her türlü yangın ve doğal felaketlere karşı itfaiye servisi görev başında olacak. Bayram öncesi ve Bayram süresinde Zabıta Müdürlüğünde izinler kaldırılarak günün 24 saatinde görevlerini aralıksız sürdürecekler.

Bunun yanında temizliğin aksamaması için Temizlik İşleri Müdürlüğünce tedbirler alındı. Bayram öncesinde özellikle yiyecek, içecek satan işyerleri üzerinde kontroller yoğunlaşıldı. Vatandaşlara bozuk ve miadı dolmuş gıda maddeleri satılmaması ve yedirilmemesi için sıhhi işyerlerine gerekli kontroller yapılacak.

Ayrıca 4077 sayılı Tüketiciyi Koruma Yasası gereğince herkesin bütçesine göre alışverişin sağlanması bakımından satışa arz edilen malların üzerlerine etiket takılması sağlanıyor. Alışverişlerinin genelde yoğunluğunun semt pazarlarında olması bakımından semt pazarında tedbirler alındı. Bayram öncesini fırsat bilerek ana caddeler ve ara sokaklarda işportacılık yapan seyyarlar semt pazarına gönderilecek.

İlimiz coğrafi konumu bakımından Türkiye’nin merkezi konumundadır. Haliyle ulaşım nedeni ile Trafik yoğunluğu meydana gelmekte. Bu nedenle şehirlerarası otogarda ulaşımın düzenli ve tertipli olması için gerekli tüm tedbirler alındı. Yine şehir içi ulaşımın düzenli yapılabilmesi için Halk otobüsleri ve şehir içi dolmuşlar bilgilendirilerek tedbirler alındı. Halkımızın ekmek sıkıntısı çekmemesi için Bayram süresince şehirdeki fırınlarında her gün ekmek çıkacak.

Bu konularda Vatandaşlar; her türlü şikâyetlerini günün 24.00 saatinde ALO ZABITA 153 veya 2144255’den nöbetçi zabıtaya bildirebilecekler.

 

ZABITA 153
OTOGARLA İLGİLİ ŞİKAYETLER İÇİN 2299030
TEMİZLİKLE İLGİLİ ŞİKAYETLER İÇİN 2144255
SU ARIZA İŞLERİ ŞİKAYETLER İÇİN 2141580
OTOBÜS İŞLERİ ŞİKAYETLER İÇİN 2123331
İNŞAAT KANALİZASYON ŞİKAYETLER İÇİN 2144255
YANGIN VE AFETLER ŞİKAYETLER İÇİN 110
ALO CENAZE 188

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Afyon, Meydanına Kavuşuyor

Afyon, Meydanına Kavuşuyor

Hazır Site apk Uzman Tescil