FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, İlçeler, Politika 26 Ağustos 2020 355 Görüntüleme

AFİHAD Başkanı İsmail Ögeday Büyük Taarruzun 98. yıl dönümü ile ilgili bir mesaj yayınladı.


Afyonkarahisar İnternet Habercileri Derneği (AFİHAD) Başkanı İsmail Ögeday Büyük Taarruzun 98. yıl dönümü ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Başkan Ögeday mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Büyük Taarruzun başlangıcı olan 26 Ağustos tarihi, aynı zamanda 26 Ağustos 1071 Malazgirt Meydan Savaşı ile de denk düşmektedir. 26 Ağustos 1071 ile 30 Ağustos 1922, iki büyük zafer günüdür. Birincisi, Anadolu’nun kapılarını Türklere açmış; ikincisi, Anadolu’nun Türk kalmasını sağlamıştır.

1922 yılında 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Zafer Bayramı olarak kutladığımız Başkomutanlık Meydan Muharebesi (Büyük Taarruz), bağımsızlık mücadelemizde unutulması mümkün olmayan günlerden biridir. Düşmanın haksız işgaline “dur” diyen ve Türk milletinin asla esir edilemeyeceğini bütün dünyaya gösteren bir zafer hikâyesidir. Millî birlik ve beraberlik ruhunun yansımasıdır.

Başkomutanlık Meydan Zaferi’nin 98. yıldönümünde, Dumlupınar’a gelen Gazi Mustafa Kemal, burada yaptığı konuşmasında o günden günümüze mesaj niteliğindeki bu sözleri söylemiştir: “Kendilerine bir milletin geleceği emanet edilen adamlar, milletin kuvvet ve gücünü yalnız ve ancak yine milletin gerçek ve kabul edilir yararlar elde etmesi yolunda kullanmakla sorumlu olduklarını bir an hatırlarından çıkarmamalıdırlar. Bu adamlar düşünmelidirler ki, bir memleketi ele geçirip işgal etmek, o memleketlerin sahiplerine hükmetmek için yeterli değildir. Bir milletin ruhu baskı altına alınmadıkça, bir milletin kararlılığı ve iradesi kırılmadıkça, o millete hükmetmenin imkânı yoktur.”

Ulusal bağımsızlık yolunda mücadele verilerek Büyük Taarruz’un başarıyla sonuçlanmasının 98. Yıl dönümünde, bu zafer haftasında, Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman Türk ordusunu saygı ve minnetle anıyorum.” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Aziz Şehitlerimiz Unutulmadı

Aziz Şehitlerimiz Unutulmadı

Hazır Site apk Uzman Tescil