FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 26 Nisan 2021 534 Görüntüleme

29 Nisan-17 Mayıs Tam Kapanma Kararı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı ardından açıklamada bulundu.

   “29 Nisan 2021 yani perşembe akşamı saat 19’dan başlayıp 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 5’e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz.”

“Bu tarihler arasında kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen üretim imalat gıda temizlik sağlık gibi alanlarda istisna tutulan kuruluşlar hariç tüm işyerleri faaliyetlerine ara verilecektir.

Yeme-içme sektöründe sadece paket servis ile hizmet verilebilecek şartları uygun olan işletmeler bu hizmeti gerektiğinde kesintisiz devam ettirebilecek. Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak diğer günlerde belirlenen saatlerde hizmet vermeyi sürdürecektir.

Seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirlerarası toplu taşıma araçları %50 kapasite ile çalışabilecektir.

Önceki uygulamalardan farklı olarak bu defa konaklama tesislerindeki rezervasyonlar sokağa çıkma ve şehirler arası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir. Hizmetlerini sürdürecek olan kamu kurumlarındaki personel uzaktan veya dönüşümü çalışmaya yönlendirilecektir.

Uzaktan çalışan kamu personeli de sokağa çıkma sınırlamasına tabi olacaktır.

Anaokulu, kreş 8. ve 12. sınıflar dahil tüm kurumlarda yüz yüze verilecek tüm sınavlar ertelenecektir.

Salgın yürütebilmesi için gereken düzenlemeler ayrıca yapılacaktır. İhtiyaçlarını karşılamak için sokağa çıkamayan yaşlı veya ağır hastalığı olan vatandaşlarımız Vefa ekiplerinden destek isteyebileceklerdir.

Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için kurumlarımız gereken tüm tedbirleri alacaktır.

Biz de bunların yakın takipçisi olacağız.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil