FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Sağlık 27 Ekim 2021 193 Görüntüleme

26 Ekim Hasta Hakları Günü etkinlikleri

Hasta ve yakınlarının daha kaliteli bir hizmet alabilmeleri için hak ve sorumluluklarının farkında olmaları oldukça önem arz etmektedir. Bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl 26 Ekim Dünya Hasta Hakları Günü kutlanmakta ve çeşitli aktiviteler yapılmaktadır.

Bu yıl da 26 Ekim Hasta Hakları Günü kapsamında ilimizdeki üniversite, kamu ve özel sağlık kuruluşlarının hepsinde bir kısım etkinlikler ile kutlandı. Etkinlikler sağlık kurumlarında faaliyet gösteren, hasta hakları birimleri tarafından organize edildi.

İlimizdeki etkinlikler kapsamında her kurumun hasta hakları birim sorumlusu tarafından, polikliniklere başvuran hastalar ile servislerde yatan hasta ve yakınlarına bilgilendirme yapıldı. Kendilerine, hasta hakları ve sorumlulukları konulu broşür dağıtılarak çeşitli ikramlarda bulunuldu. Herkesin görebileceği yerlere dikkat çekici, bilgilendirici afişler asıldı. Ayrıca kurum ve kuruluşlarda hizmet veren personele yönelik eğitimler düzenlenerek konu ile ilgili bilgiler verildi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil