resmin alt tagı
resmin alt tagı
Ana Sayfa Ekonomi 24 Aralık 2021 252 Görüntüleme

2022-2023 dönemi için pancar alımının taban fiyatı belirlendi

S.S. Afyon Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu 2022-2023 dönemi için belirlenen pancar alım fiyatları ile ilgili çiftçilere yönelik bir duyuru yayınladı.

S.S. Afyon Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu’nun duyurusu şu şekilde;

2022-2023 dönemi için pancar alım taban fiyatı 800 TL/ton

S. S. Afyon Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu olarak 2020-2021 döneminde 420 TL/Ton olan pancar alım fiyatını, çiftçilerimizin menfaatleri korumak adına Doğuş Afyon Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu ile  yapmış olduğumuz görüşmelere istinaden, 2022-2023 dönemi için çiftçilerimizin artan maliyetleri göz önünde bulundurularak 16 polar pancar alım taban fiyatı 800 TL/Ton olarak, pancar alım bedeline ilave olarak kota tamamlama ve küspe bedeli olarak 100 TL/Ton olarak belirlenmiş olup, Türkiye’de düşünülen ve belirlenen en yüksek pancar alım fiyatının S.S. Afyon Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulumuzun gayretleri ile Afyon’da açıklanması sağlanmıştır.

Kota cezaları ile ilgili görüşmeler devam ediyor

Ayrıca 2021 pancar alım dönemi için kota cezaları ile ilgili pancar tesellümü devam ettiğinden dolayı görüşmelerimiz devam etmektedir, bu konuda Afyon Doğuş Şeker Fabrikası çiftçimiz lehine olumlu düşüncelerinin olduğunu beyan etmişlerdir.

Afyon Doğuş Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu adına Cemal Alparslan Karakan Bey’e ve idari müdürlerine S.S. Afyon Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu olarak pancar çiftçimiz adına teşekkür ederiz.

Bu konudaki karşılıklı iyi niyet çerçevesinde çiftçilerimiz lehine çalışmalarımız ve görüşmelerimiz devam edecektir.

S. S. Afyon Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu olarak üreticilerimizin yanında olmaya devem edeceğiz. Tüm çiftçilerimize hayırlı olmasını temenni eder, bol ve bereketli günler dileğiyle saygılarımızı sunarız.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil